המלצות תלמידים

שמי גרי סינוף ואני רופא. כאיש מדע המתעסק בתהליכים של חולי אצל מטופלים, יכולתי תמיד להסביר את הסיבה לבעיה של המטופל ברמה אנטומית, פיזיולוגית, ואפילו נפשית. בידיים שלי היו כלים רבים לטיפול – תרופות ומכשירים. אם הזמן הבנתי שרפואה לא מרפאה אלה בסך הכול מעקבת או מטפלת בסימפטומים בלבד. כשמדובר על כאב, שהוא הסימן מהגוף שהוא לא מתפקד היטב, הבנתי שהטיפול חייב להיות גם לא-תרופתי עם שינוי הרגלי חיים. סבלתי וסובל מכאבי גב, ומתברר מפריצת דיסקים בחוליות מותניות. אני תמיד התעסקתי בספורט להנאה שלי ולשמור על בריאותי, אבל הפעילות לא הקלה על הסבל שלי. כשהגעתי לשעורי תנועה אורגנית אצל מיכל ריטר התחלתי להבין את המשמעות של מה זה אומר לטפל בעצמי בטיפול לא-תרופתי ושינוי הרגלי חיים. שנים אני מגיע לסטודיו של מיכל פעם בשבוע לשעה של שיעור מיוחד אצלה. השכיבה על מזרון, על הרצפה או ישיבה בכיסא, או הליכה.. כל זה הביא אותי להבנה שאפשר לבצע תנועה בזרוע בעזרת תנועת האגן, או הרגליים יכולות לנוע בעזרת תנועת עמוד השדרה וכל זה יכול להביא להקלה בכאב . אני למדתי כיצד להסתובב ללא מאמץ במפרקי הצוואר, ללא תחושת מאמץ שרירי מיותר. למדתי שאפשר להשתמש בשרירים ובמפרקים בזמן רכיבה באופנים בצורה שתאפשר לי לרכב בקלות ובהנאה. דברים אלו אינם מובנים מאליהם. אנחנו צריכים ללמוד להכניס זאת למודעות שלנו. אני יכול רק להמליץ לאנשים לבוא, לנסות ולחשוב על התועלת של טיפול לא-תרופתי עם שינוי הרגלי חיים בתנועה אורגנית אצל מיכל.
גרי סינוף חיפה
ד"ר גרי סינוף - רופא
חיפה
לפני כשנתיים עבר עולמי טלטלה גדולה- לקיתי באירוע מוחי חמור. ואני באמצע שנות הארבעים לחיי. לאחר חצי שנה של אשפוזים וטיפולי חוץ, מצאתי את עצמי כביכול "בריאה". נכון, עדיין חולשה בצד שמאל של הגוף. נכון, עדיין הדיבור לא חזר לעצמו. אבל- כולם אמרו לי שאני נראית מצוין ושאי אפשר לראות עלי את מה שעברתי. אבל, אני לא הרגשתי בריאה. מה שכן הרגשתי הוא ניתוק מהגוף שלי. מה שהרגשתי היה חוסר אמון בגוף שלי. הוא בגד בי פעם אחת. איך אוכל לשוב  ולבטוח בו? ואז הגעתי למיכל. בעקבות המלצה חמה. ההמלצה דיברה על מורה ותיקה לתנועה אורגנית. מנוסה מאד ובעלת ראיה חדה ועמוקה, שתוכל לעזור לי באמצעות תנועה אורגנית לשפר את התפקוד שלי. אבל, מה שמצאתי במיכל היה הרבה יותר. באמצעות שיטת תנועה אורגנית, הכרתי את הגוף שלי מחדש. למדתי להקשיב לגוף שלי. להיות סלחנית כלפיו, אבל לא לוותר לו. להגיד לו: "אתה מרגיש שאתה לא יכול לעשות את מה שאני מבקשת? זה בסדר...בוא נחפש דרך אחרת לעשות את מה שאני צריכה". ואז, באמצעות תנועה נכונה של הגוף, אני מחפשת איך לעזור (לעצמי) ולהשיג את המטרה שהצבתי לעצמי באותו רגע. אם זה לקום נכון מהמיטה בבוקר, אם זה לצעוד בצורה קלילה יותר אך יציבה , אם זה לכוון נשימה לאזור שמטריד אותי באותו רגע, ועוד ועוד...וזה פשוט עובד! היום, אני מרגישה מחוברת לעצמי שוב. קיבלתי מתנה- להכיר את עצמי מחדש. להרגיש שוב חזקה. כי אני פשוט יכולה! תודה מיכל!
נעמי ביטן - חיפה
נעמי ביתן
חיפה
שיעורי תנועה אורגנית אצל מיכל הם עבורי מדיטציה לגוף ובאמצעות הגוף. במדיטציה לגוף הכוונה היא שהשיעורים מהווים הזדמנות לתת תשומת לב לגוף, לתחושות שלו ולפוטנציאל שלו מבחינת אפשרויות התנועה הגלומות בו. במדיטציה באמצעות הגוף, ההתמקדות בגוף והריכוז במהלך השיעור מהווים סוג של חוויה מדיטטיבית. השיעורים אינם סוג של התעמלות, אלא סדרה מדוקדקת של תנועות עדינות שהולכות ונבנות בהכוונה של מיכל עד להגעה ליעד של השיעור, שהוא שונה כל פעם מבחינת התנועה הספציפית והמיקום שלה בגוף, אבל זהה מבחינת המטרה: ללמוד כיצד ניתן להגדיל את אפשרויות וטווח התנועה של הגוף, לא על ידי התעמלות, חיזוק או חיטוב, ולא על ידי מניפולציה, אלא על ידי הכרה ולימוד מחדש של היכולת הטבועה בגוף מלידה ושנשכחה עם השנים.
המלצת תלמידים
נעם פסן - רואה חשבון
חיפה
הגעתי לשיעורים של מיכל בגלל שהיו לי כאבי גב, אני לומדת כבר שנה אצל מיכל ודי מהר אחרי שהתחלתי, הכאבים שליוו אותי כמעט כל הזמן, פחתו משמעותית. בשיעורים של מיכל לומדים לשים לב לגוף, להקשיב לו. לא לעשות שום פעולה אם מרגישים כאב או אם קשה. ודווקא זה היה לי מאד קשה בהתחלה... כמו כן אני מרגישה שהשיעורים הם גם הגמשה של המוח, כי לפעמים יש הנחיות שכאילו מנוגדות למה שאוטומטית בא לעשות ואני צריכה לחשוב על איך לעשות את הפעולה. השיעורים הם מקום שאפשר לנשום בו ולהתנסות בו בלי לחץ של להספיק, יש זמן.... מיכל מעבירה את השיעורים עם המון המון סבלנות, היא נותנת לנו להתנסות ולהגיע ליישום של ההנחייה בדרך שלנו.
avatar-3
רותי יונה
לפני 3 שנים אובחנתי כחולה פרקינסון. חפשתי כלי טפולי (מחוץ לתרופות) כדי להקל על תופעות לואי הקשורות למחלה –יציבה, רעידות ביד, קושי בהנעת יד. פניתי למיכל ריטר ובעקבות המידע שקבלתי החלטתי לבחור בטיפולים בתנועה אורגנית השיעור השבועי מתחיל בתרגול תנועות והליכות שמיכל מציעה שאמורות להקל על קשיים ספציפיים. בחלקו השני הטיפול מבוצע על ידי מיכל וכולל תנועות ולחיצות. בסיום השיעור מרגישים שיפור משמעותי.כדי לשמר את השיפור בחלקו, יש לתרגל בבית או במקום אחר. בחיי היום יום מורגש שיפור זוחל שתלוי גם ברצון המטופל לתרגל בעצמו מנסיוני המצטבר מיכל תורמת משמעותית לשיפור מצבי הודות למקצועיותה, להליכותיה הנעימות והקשבתה לבעיות המטופל
זמי ירושלמי
פנסיונר

המלצות מצולמות