פעילות באקדמיה

באקדמיה לתנועה אורגנית מתקיימים:

שיעורים קבוצתיים

בהם כל אחד ואחת מכם יכולים להשתתף, אין רמות והגבלת גיל, כל שיעור שונה מקודמו. אתם עוברים מסע של חקירה עם הגוף שלכם והתנועה שהוא יכול לאפשר. בכל שיעור אתם מגלים אפשרויות חדשות הטמונות בגוף שאולי לא הכרת קודם לכן.

שיעורים אישיים

אתם יכולים לבוא עם שאלה, בקשה או בעיה הקשורה בגוף שלכם והמורה מניע את חלקי גופכם בעדינות ובהקשבה כך שבאמצעות המגע והתנועה שאתם חווים הנכם מרגישים את התנועה האורגנית שלכם, התנועה הטבעית,  בלי הכווצים והמגבלות שמפריעות לכם. נוצרת הרמוניה בין חלקי הגוף השונים ואתם מרגישים את היכולת הטמונה בגוף שלכם. והכי חשוב, אתם לומד כיצד לעזור לעצמכם.

סדנאות להכרות וטעימה לקראת קורס להכשרת מורים לתנועה אורגנית

בסדנאות אלו תוכלו לחוות דוגמא ליום למודים בקורס להכשרת מורים לתנועה אורגנית.

פרטים על סדנאות היכרות יתפרסמו בהקדם!

סדנאות בעבר: גמישות המוח בתנועה, תנועת האגן בהליכה, התנועה בחגורת הכתפיים, מסתורי מפרקי הירך, הכוח של האגן והשימוש ברצפה בהליכה, נפלאות הרוטציה, כף הרגל, תנועתו המיוחדת של עמוד השדרה, הפוטנציאל התנועתי בבית החזה.

השתלמות מורים בנושא הכרות עם האליופסואס

מורים ומטפלים יקרים הנכם מוזמנים למפגש ראשון מתוך סדרת מפגשים בהם נחקור את האליופסואס. האליופסואס הם שלושה שרירים המשמשים כיחידה מייצבת מרכזית בגוף. מכיוון שהם ממוקמים עמוק במרכז הגוף שלנו קשה לנו להרגיש אותם ולהיות מודעים להם. בסדנא נכיר קבוצת

המשך קריאה

סדנאות בהזמנה

אתם מוזמנים להזמין סדנאות בתנועה אורגנית לפי הצרכים ונושאי העניין שלכם.

בסדנאות אלו תמצאו את הדרך להשתמש בהבנת הגוף והתנועה כדי לעזור לכם לתפקד כפי שאתם רוצים בחיים המקצועיים שלכם ובחייכם האישיים.

דוגמאות:

מורים בבתי ספר – מתנסים בשימוש בגוף ותנועתו להבהרת הנוכחות של המורה בכיתה, למציאת דרך להשתמש בקול בצורה אורגנית, כיצד אפשר לעמוד בכיתה ללא כאבי גב ובתחושה גופנית נוחה ונעימה.

אחיות בבי"ס לאחיות - לומדות כיצד להשתמש בגוף ובתנועה לצורך טיפול בחולים ללא גרימת נזק או אי נוחות בגוף שלכם.

מורים לריקוד - לומדים כיצד אפשר ללמד בצורה אורגנית, תוכלו למצוא דרך לגשת וללמד כל תלמיד שלכם לפי צרכיו.

רופאי שיניים - לומדים להקל על עבודת הידיים שלכם .

בתי ספר למשחק – לומדים שימוש בגוף לביטוי הדמות שאתם משחקים.

בתי ספר לריקוד ועובדה עם הגוף – לומדים כיצד להימנע מפגיעות ונזק וחווים את היכולת לרקוד בחופשיות.

פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים – לומדים כיצד לשבת בנוחיות יותר, בפחות מאמץ לשרירי הגב התחתון ולצוואר.

פיזיותרפיסטים – תיהנו מכלים נוספים ומיוחדים לטיפול במטופלים שלכם.

מדריכי חדר כושר – לומדים כיצד למזער את הנזק והפגיעות הגופניות שעלולות להיגרם באימון כושר.

מורים ליוגה – לומדים כיצד אפשר להכין את הגוף שיוכל לבצע את תנוחת היוגה בקלות וללא נזק גופני.

מורים לפילטס – לומדים כלים ללמד ללא פגיעה בגוף התלמיד. 

תלמידים ממליצים

הגעתי לשיעורים של מיכל בגלל שהיו לי כאבי גב, אני לומדת כבר שנה אצל מיכל ודי מהר אחרי שהתחלתי, הכאבים שליוו אותי כמעט כל הזמן, פחתו משמעותית. בשיעורים של מיכל לומדים לשים לב לגוף, להקשיב לו. לא לעשות שום פעולה אם מרגישים כאב או אם קשה. ודווקא זה היה לי מאד קשה בהתחלה... כמו כן אני מרגישה שהשיעורים הם גם הגמשה של המוח, כי לפעמים יש הנחיות שכאילו מנוגדות למה שאוטומטית בא לעשות ואני צריכה לחשוב על איך לעשות את הפעולה. השיעורים הם מקום שאפשר לנשום בו ולהתנסות בו בלי לחץ של להספיק, יש זמן.... מיכל מעבירה את השיעורים עם המון המון סבלנות, היא נותנת לנו להתנסות ולהגיע ליישום של ההנחייה בדרך שלנו.
avatar-3
רותי יונה
שיעורי תנועה אורגנית אצל מיכל הם עבורי מדיטציה לגוף ובאמצעות הגוף. במדיטציה לגוף הכוונה היא שהשיעורים מהווים הזדמנות לתת תשומת לב לגוף, לתחושות שלו ולפוטנציאל שלו מבחינת אפשרויות התנועה הגלומות בו. במדיטציה באמצעות הגוף, ההתמקדות בגוף והריכוז במהלך השיעור מהווים סוג של חוויה מדיטטיבית. השיעורים אינם סוג של התעמלות, אלא סדרה מדוקדקת של תנועות עדינות שהולכות ונבנות בהכוונה של מיכל עד להגעה ליעד של השיעור, שהוא שונה כל פעם מבחינת התנועה הספציפית והמיקום שלה בגוף, אבל זהה מבחינת המטרה: ללמוד כיצד ניתן להגדיל את אפשרויות וטווח התנועה של הגוף, לא על ידי התעמלות, חיזוק או חיטוב, ולא על ידי מניפולציה, אלא על ידי הכרה ולימוד מחדש של היכולת הטבועה בגוף מלידה ושנשכחה עם השנים.
המלצת תלמידים
נעם פסן - רואה חשבון
חיפה
שמי גרי סינוף ואני רופא. כאיש מדע המתעסק בתהליכים של חולי אצל מטופלים, יכולתי תמיד להסביר את הסיבה לבעיה של המטופל ברמה אנטומית, פיזיולוגית, ואפילו נפשית. בידיים שלי היו כלים רבים לטיפול – תרופות ומכשירים. אם הזמן הבנתי שרפואה לא מרפאה אלה בסך הכול מעקבת או מטפלת בסימפטומים בלבד. כשמדובר על כאב, שהוא הסימן מהגוף שהוא לא מתפקד היטב, הבנתי שהטיפול חייב להיות גם לא-תרופתי עם שינוי הרגלי חיים. סבלתי וסובל מכאבי גב, ומתברר מפריצת דיסקים בחוליות מותניות. אני תמיד התעסקתי בספורט להנאה שלי ולשמור על בריאותי, אבל הפעילות לא הקלה על הסבל שלי. כשהגעתי לשעורי תנועה אורגנית אצל מיכל ריטר התחלתי להבין את המשמעות של מה זה אומר לטפל בעצמי בטיפול לא-תרופתי ושינוי הרגלי חיים. שנים אני מגיע לסטודיו של מיכל פעם בשבוע לשעה של שיעור מיוחד אצלה. השכיבה על מזרון, על הרצפה או ישיבה בכיסא, או הליכה.. כל זה הביא אותי להבנה שאפשר לבצע תנועה בזרוע בעזרת תנועת האגן, או הרגליים יכולות לנוע בעזרת תנועת עמוד השדרה וכל זה יכול להביא להקלה בכאב . אני למדתי כיצד להסתובב ללא מאמץ במפרקי הצוואר, ללא תחושת מאמץ שרירי מיותר. למדתי שאפשר להשתמש בשרירים ובמפרקים בזמן רכיבה באופנים בצורה שתאפשר לי לרכב בקלות ובהנאה. דברים אלו אינם מובנים מאליהם. אנחנו צריכים ללמוד להכניס זאת למודעות שלנו. אני יכול רק להמליץ לאנשים לבוא, לנסות ולחשוב על התועלת של טיפול לא-תרופתי עם שינוי הרגלי חיים בתנועה אורגנית אצל מיכל.
גרי סינוף חיפה
ד"ר גרי סינוף - רופא
חיפה